MENU

15 edycja europejskiego konkursu architektonicznego Europan

15 edycja europejskiego konkursu architektonicznego Europan


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Zapraszamy na spotkanie o tegorocznej edycji Europanu, ale także szerzej o idei konkursu, którego celem jest poszukiwanie nowych dróg myślenia o architekturze i urbanistyce. Konkurs realizowany jest w wielu lokalizacjach w Europie i przez lata stał się katalizatorem nowych pomysłów na miasto. Brało w nim udział wielu uhonorowanych dziś architektów.

Uczestnikami dyskusji w pawilonie Zodiak, którą poprowadzi Wojciech Kacperski są: Mateusz Adamczyk (BUDCUD), Katarzyna Furgalińska oraz Hubert Trammer (sędzia jury Europan). Organizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.  Zapraszamy!

Tegoroczna 15. edycja europejskiego konkursu architektonicznego Europan koncentruje się na tematyce przetworzenia przestarzałych miejskich monokultur. Konkurs proponuje uczestnikom wiele lokalizacji na terenie całej Europy. W Warszawie architekci zajmą się terenem Huty. Jak powinno zmienić się to miejsce? Jak łączyć przemysł z innymi funkcjami? Jak robić to z poszanowaniem dla środowiska?