MENU

BUDCUD w Projekcie Stocznia

BUDCUD w Projekcie Stocznia


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Ahoj, przygodo! Miło nam ogłosić, że Agata Woźniczka będzie jedną z tutorek interdyscyplinarnych warsztatów „Projekt Stocznia”, odbywających się w Stoczni Gdańskiej między 4 a 12 września.

Tereny Stoczni Gdańskiej stanowią jedno z trójmiejskich centrów kulturalnych i rozrywkowych, wciąż pełniąc też funkcje przemysłowe. Już wkrótce czeka je kolejny etap rozwoju dzięki planom powstania nowej dzielnicy usługowo-mieszkaniowej – Młodego Miasta. Przed projektantami tego niezwykłego obszaru stoi szereg wyzwań, które będą tematem organizowanych przez fundację CUMY i SARP Młodzi 9-cio dniowych warsztatów dla młodych projektantów: Projekt Stocznia.

Inicjatywa zaangażuje do oddolnego działania studentki/ów, architektki/ów, projektantki/ów we współpracy z przedstawicielami lokalnych organizacji, mieszkańcami, i właścicielami z obszaru Stoczni Gdańskiej. Celem warsztatów jest merytoryczna dyskusja o adaptacji terenów postoczniowych i włączenie młodego pokolenia w kształtowanie nowej dzielnicy. Każda z grup będzie pracować pod opieką uznanych projektantów nad rozwiązaniem jednego z wytypowanych problemów w przestrzeni, zgodnie z motywem przewodnim wydarzenia: dostępność / orientacja / komunikacja. Warsztaty zakończą się prezentacją wypracowanych rozwiązań projektowych.

Spacery piesze i na kółkach, otwarte panele dyskusyjne odbędą się dzięki współpracy z Europejskim Centrum Solidarności, Morską Fundacją Historyczną, Stowarzyszeniem Strażników Pamięci Stoczni Gdańskiej, Instytutem Kultury Miejskiej oraz aplikacją Stocznia jest Kobietą, prowadzonej przez Stowarzyszenie Arteria. Szczegółowy harmonogram i możliwości zapisów zostaną opublikowane na stronie wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy!