MENU

Schronienie

ROK
2011

KLIENT
kes system headquarters shelter c0.,ltd

LOKALIZACJA
świat

PROGRAM
przestrzeń publiczna, zabudowa mieszkaniowa

POIERZCHNIA
ok. 50 m²

STATUS
konkurs

ZESPÓŁ
Budcud: Mateusz Adamczyk, Agata Woźniczka

Schronienie


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Nasze dzieciństwo jest przepełnione marzeniami – również takimi o życiu na drzewie, blisko natury i nieba. Projekt Schronienia pomaga je spełnić i uciec w dzikość od zgiełku miasta. Schronienie to obiekt wertykalny, o konstrukcji analogicznej do rośliny – z trzonem/ łodygą i kondygnacjami jak liście.

Nowa architektura jest w harmonii z naturą: naśladuje jej zdolności adaptacyjne do zmieniających się warunków, szukając najbardziej optymalnej pozycji, nawet w czasie powodzi lub suszy. W stabilizującym trzonie Schronienia poprowadzono wszystkie instalacje: od wi-fi po bieżącą wodę i światło. Platformy różnych wielkości funkcjonują jako schody, miejsca do odpoczynku i punkty widokowe.

Jeśli jest się zmęczonym, można owinąć się jednym z elastycznych podestów jak kocem. Można też wspiąć się i zostać, jak długo się chce. I robić to, co się żywnie podoba!