MENU

Biura Bularnia

ROK
2012

KLIENT
Aspen S.A.

LOKALIZACJA
Kraków, PL

PROGRAM
biuro

POWIERZCHNIA
175 m²

STATUS
zrealizowano w 2012

ZESPÓŁ
Budcud: Mateusz Adamczyk, Agata Woźniczka + Maria Schoen

FOTOGRAFIA
Kamila Kozińska

Biura Bularnia


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Bularnia to szczery i funkcjonalny projekt biura na parterze budynku przemysłowego w Krakowie. Najważniejszym postulatem projektowym było zdecydowane wprowadzenie światła dziennego do ciemnego i przytłaczającego wnętrza. Ta ambicja określiła nowe proporcje pomieszczeń, sprawiając, że wąska i niska przestrzeń optycznie się powiększyła.

Zdecydowaliśmy się na użycie lekkich i transparentnych materiałów, takich jak szkło, delikatna stalowa siatka czy perforowana płyta meblowa, by nadać wrażenia lekkości i otwartości przestrzeni biurowej. Lokalizacja na parterze umożliwiła też powiązanie biur z otoczeniem budynku – z jednej strony wnętrze przenika się teraz z dziką zielenią, z drugiej otwiera na dziedziniec.

Istniejąca ukośna ściana dzieli przestrzeń pracy na dwa pomieszczenia, do których wstawiliśmy po kubaturze organizującej na nowo przestrzeń i funkcje. Skromny budżet podyktował charakter nielicznych detali. We wnętrzu dominują białe i szare barwy, dopowiedziane nielicznymi akcentami kolorystycznymi.

W spokojnych wnętrzach wypełnionych naturalnym światłem to sufit jest najsilniejszym elementem graficznym – w jednym pomieszczeniu wypełnia go stalowa siatka, na której swobodnie rozłożono żarówki, natomiast w kolejnym pokoju jest to kompozycja wyrazistych, ciemnozielonych lamp i przemysłowych kabli.