MENU

Co mamy ze sobą wspólnego?

Co mamy ze sobą wspólnego?


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją “Co mamy ze sobą wspólnego? Leksykon ćwiczeń z polskiej przestrzeni publicznej”, opracowaną przez Agatę Woźniczka z BUDCUD.

“Co mamy ze sobą wspólnego?” to wielowątkowe uzasadnienie budowania takich przestrzeni, które definiują dobrze działające społeczności. To wizualne ćwiczenie z argumentacji potrzeby solidarności i regeneracji, ale też budowania własnej tożsamości poprzez relacje z otoczeniem.

Powstający przez pół roku wizualny leksykon jest zbiorem pomysłów na to, jak bardzo wspólne mogą być przestrzenie osiedli – i tych z wielkiej płyty, i tych grodzonych; miast, parków, placów przykościelnych, obszarów historycznie ważkich („Ziemi Odzyskanych”), miejsc styku terenów zurbanizowanych z dziką przyrodą czy też łączenia przestrzeni fizycznej z wirtualną.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.