MENU

BUDCUD na wystawie „Soft Ground”

BUDCUD na wystawie „Soft Ground”


Notice: Undefined index: pix in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 80

Notice: Undefined index: wideo in /home/budcud/domains/budcud.org/public_html/wp-content/themes/budcud2019/tmpl_post.php on line 91

Zapraszamy na wystawę „Soft Ground”, prezentującą prace artystyczne i badawcze stypendystów projektu Ćwiczenie Nowoczesności, w tym Agaty Woźniczki z BUDCUD! Ta ekscytująca prezentacja obejmuje wybranych artystów: Zofię Janinę Borysiewicz, Laurę Catugier, Michała Kowalskiego, Viniciusa Libardoni, Daphnę Noy, Aurélie Pertusot, Marcina Szczodrego, Agatę Woźniczka i Yael Vishnizki-Levi. Wykorzystują oni różne narzędzia badawcze, środki przekazu i metody artystyczne, aby zagłębić się w niedoceniane lub mniej oczywiste aspekty modernizmu i jego relacji z nowoczesnością.

Kuratorkami wystawy są Małgorzata Jędrzejczyk i Aleksandra Janus, które zgromadziły zróżnicowaną grupę artystów z Brazylii, Izraela, Francji, Niemiec, Polski i Stanów Zjednoczonych. Ich praktyka kuratorska wprowadziła w przestrzeń wystawienniczą wielorakie narracje, które zachęcają do spojrzenia na modernizm i nowoczesność jako mozaikę doświadczeń, historii i zjawisk.

Przekładając te zjawiska na współczesne instalacje artystyczne, twórcy starają się rzucić nowe światło na modernizm – zarówno w kontekście rozumienia jego historii, jak i współczesnego znaczenia. Praca Agaty, zatytułowana „Kwartał Ideał”, bada cechy nowoczesności w budownictwie mieszkaniowym i ich potencjalne przełożenie na języki przestrzenne XXI wieku.

Nie przegapcie wystawy „Soft Ground”, otwartej do 25 listopada 2023 r. w pawilonie BHROX bauhaus reuse w Berlinie!

Serdecznie dziękujemy Instytutowi Pileckiego w Berlinie za możliwość udziału w projekcie „Ćwiczenie Nowoczesności” i zaproszenie do udziału w wystawie.

Zdjęcie: Grzegorz Karkoszka, © Pilecki-Institut Berlin